Voľby sa blížia, hady sa plížia, zvliekajú kožu, sľubujú ZAS !!!

Autor: Jozef Kováč | 15.9.2018 o 17:06 | Karma článku: 1,54 | Prečítané:  639x

Sľubujú ZAS a preto nastal čas, aby sme sa pozreli, ako je to s tým ich „sľubovaním“, alebo lepšie povedané „zavádzaním“ ľudí. Nenapíšem klamaním, aby sa neurazili!

Voľby sa blížia, hady sa plížia, zvliekajú kožu, sľubujú ZAS !!!

Sľubujú ZAS a preto nastal čas, aby sme sa pozreli, ako je to s tým ich „sľubovaním“, alebo lepšie povedané „zavádzaním“ ľudí. Nenapíšem klamaním, aby sa neurazili!

Pristavím sa hneď pri dvoch poslancoch nášho MZ, ktorí ako prvý ohlásili svoju kandidatúru v nastávajúcich komunálnych voľbách! Sú to poslanci Cimmermann a poslankyňa Balážová!

Pán poslanec Cimmermann bude kandidovať na post poslanca, čo oznámil na sociálnej sieti a zároveň aj v Tekovských novinách!

Zaujalo ma jeho vyjadrenie v ktorom oznamuje svoju kandidatúru a to v niektorých bodoch, citujem: „úmyselné klamanie a zatajovanie   dôležitých informácií verejnosti je v demokratickej spoločnosti NEPRIJATEĽNÉ!“ Nuž, keď je to „NEPRIJATEĽNÉ“, tak prečo si pán poslanec urobil s „Poslaneckého sľubu“ a „ÚSTAVNÉHO ZÁKONA“ č. 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov v znení ÚSTAVNÉHO ZÁKONA č. 545/ 2005 Z.z. trhací kalendár???  Jednoducho si nesplnil svoju zákonnú povinnosť a neodovzdal svoje MAJETKOVÉ PRIZNANIE do 31.3.2018, tak ako to stanovuje už zmienený ÚSTAVNÝ ZÁKON!!!

Pán poslanec Cimmermann hrubo porušil „POSLANECKÝ SĽUB“ a čo je ešte horšie nerešpektoval, čiže porušil už zmienený ÚSTAVNÝ ZÁKON !!!

To je PRIJATEĹNÉ ???

Ďalej pán poslanec píše, budem ho citovať: „Hovoriť pravdu je v dnešnej dobe  považované za revolučný čin!“ Má pravdu skúsil som to na vlastnej koži, ale prečo potom KLAME??? Prečo klame a to verejne. V MY – Nitrianskych novinách sa vyjadril, citujem: „Cimmermann vysvetľuje, že daňové priznanie (míli si daňové priznanie s majetkovým, čo je divné u osoby s titulom JUDr. ) nepodal do konca marca, pretože požiadal o odklad.“ Je zaujímavé, že „Zápisnica zo zasadnutia Komisie  pre ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií funkcionárov mesta“ zo dňa 11.7.2018 na ktorej bol prítomný aj pán poslanec Cimmermann nič NEHOVORÍ  o jeho  žiadosti o odklad podania MAJETKOVÉHO PRIZNANIA!!! Takúto žiadosť neevidujú ani na MsÚ!!!

Ďalej pán poslanec, ktorý má rád „PRAVDU“ a má právnické vzdelanie, kritizuje vedenie mesta za DODRŽIAVANIE zákona č. 211/ 2000 Z. z.,čiže zákona o slobodnom prístupe k informáciám, opakujem, kritizuje vedenie mesta za DODRŽIAVANIE  zákona, nie za jeho PORUŠENIE !!!

Poďme k druhej poslankyni, čiže pani Balážovej, ktorá svojich „OPONENTOV“ blokuje na sociálnej sieti a obviňuje ich že klamú, keď poukážu na jej „PREŠĽAPY“ a ktorá kandiduje na post primátora. Táto pani poslankyňa dokáže všetko „pekne“ vysvetliť a svoju „nemohúcnosť“ (neznalosť) ihneď hodiť na druhého, ale poďme pekne po poriadku.

Pristavím sa pri poslednom prípade, keď sa pani poslankyňa chválila CUDZÍM PERÍM!

Na soc. sieti, ale aj v Tekovských novinách bol uverejnený článok pod názvom „Rekonštrukcia chodníka na Dlhej ulici“. V tomto článku sa uvádza, že mesto Zlaté Moravce sa rozhodlo ......... atď. A hneď sa ozvala pani poslankyňa, budem ju citovať: „A trošku poopravím informáciu, nie mesto, ale My poslanci mesta sme navrhli a schválili finančné prostriedky, na rekonštrukciu chodníka na Dlhej ulici!“

No pravda je takáto, túto rekonštrukciu navrhovala a presadzovala poslankyňa Vicianová a poslanci ju v rámci rozpočtu mesta schválili nadpolovičnou väčšinou, ale čo je zaujímavé pani poslankyňa Balážová sa neunúvala, za túto rekonštrukciu, ani ZDVIHNÚŤ ruku. Čiže za túto rekonštrukciu ani NEZAHLASOVALA a nemá hanbu povedať MY poslanci!!! Áno má pravdu, vďaka patrí jej poslaneckým kolegom, lebo bez ich súhlasu by mesto nemohlo vykonať túto rekonštrukciu. Ale nie jej, lebo ONA opakujem NEZAHLASOVALA za tento projekt!!!

Ja viem, že ma pani poslankyňa zase ako obyčajne obviní z klamstva, no už som na to zvyknutý a čakám, že svoje „NEHLASOVANIE“  za rekonštrukciu chodníka odôvodní tým, že má potvrdenie od lekára v ktorom je uvedené, že „ NEMOHLA  ZDVIHNÚŤ RUKY“ !

U nej je aj to možné, čiže faloš nad faloš !!!

Podobne sa správala, aj ako osoba poverená riadením mesta pri hlasovaní o navýšení daní nám občanom!!! Na finančnej komisii hlasovala za ZVÝŠENIE daní, ale na MZ sa ZDRŽALA, zrejme preto, že to bolo pred doplňujúcimi voľbami na primátora nášho mesta v ktorých tiež kandidovala! Takto by som mohol pokračovať ďalej, napríklad, že ako osoba poverená riadením mesta nevedela, aké poradné orgány sú zriadené pri MsÚ! Pýtam sa, ako mohla riadiť mesto, keď nepoznala takúto základnú vec?

Ako osoba poverená riadením mesta nerešpektovala základný zákon samosprávy a to „Zákon o obecnom zriadení“ č. 369/ 1990 Zb. § 3, čl. 2 „Obyvateľ obce má právo zúčastňovať sa na samospráve obce“, a popritom sa hrdí, že ako ONA bojuje, za občanov! Zrejme len rečami, tak ako jej poslanecký kolega Cimmerman!

Záverom len toľko, nič nemám proti ich kandidatúre v komunálnych voľbách, len som chcel poukázať na ich CHARAKTER komunálneho politika a občania nech sa rozhodnú, či im dajú svoj hlas!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Odkaz Matovičovi: Nechoďte poľskou cestou

Mnohí volili Matoviča ako nástroj na zborenie Ficovho sveta.


Už ste čítali?